סטנדאפיסטים זולים

עניין הזמנת הופעות סטנדאפ פרטיות, עלול להוות נטל כלכלי לא קטן על רבים מהאנשים, ובצדק. לעיתים מדובר על סכומים על אלפים בודדים, אך לעיתים מחיר הופעת סטנדאפ עלול להגיע לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים. אם כך, במאמר הבא נדון בעיקר בשאלה, איך ניתן למצוא סטנדאפיסטים זולים.

 

מופעי סטנדאפ – מה זה אומר בכלל?

ראשית כל, עוד לפני שנתחיל להבין כיצד ניתן למצוא סטנדאפיסטים זולים ומה זה אומר שהם זולים, חשוב ליישר קו ולהבהיר, גם עבור אלו שמכירים וגם עבור אלו שלא, מה זה בכלל מופע סטנדאפ. אם כן, מופע סטנדאפ הוא למעשה מופע קומי, שבו אדם, אשר מכונה סטנדאפיסט, מדבר ומציג בפני הקהל קטעים הומוריסטיים שונים.

קטעים אלו יכולים להיות, ומבוססים בדרך כלל, על סיטואציות שונות מחיי היומיום, אשר הסטנדאפיסט מציג אותם באור הומוריסטי ושונה מכפי שאנו מסתכלים עליהם בדרך כלל.

 

סטנדאפיסטים זולים – מה הכוונה במילה "זולים"?

מי מאיתנו שבדק והתעניין פעם בהזמנת מופעי סטנדאפ לאירוע אישי שלו או לכל צורך אחר, ודאי יודע כי התקציב הדרוש להזמנת סטנדאפיסט, אינו עומד על כמה מאות שקלים, אלא אם כי על כמה אלפים. ובכן לשם כך, ישנם גם סטנדאפיסטים זולים. הכוונה בסטנדאפיסטים זולים אינה מתייחסת לאיכות שלהם באופן ישיר, אלא פשוט למחיר שהם גובים עבור כל הופעה שלהם, שהוא כמובן זול.

 

לאילו אירועים מתאים להזמין סטנדאפיסטים זולים?

הזמנת הופעה פרטית של סטנדאפיסטים זולים, מתאימה בדיוק לאותם אירועים ומקרים אליהם מתאים להזמין הופעות פרטיות של כל סוג אחר של סטנדאפיסטים, כפי שיוצג מיד. ההבדל היחיד בכל זאת, הוא בתקציב העומד בפני מפיקי האירוע. ובכן אלו הם חלק מסוגי האירועים בהם יכולים להופיע סטנדאפיסטים זולים:

אירועים בית ספריים מופעי סטנדאפ במקרים אלה יכולים להיות עבור אירועי מחצית שנה"ל, אירועים לכבוד חגיגות חג כלשהו בבית הספר, ימי שיא לרגל מאורע מסוים ועוד.
אירועים קהילתיים מועצות מקומיות רבות בוחרות להזמין מופעי סטנדאפ עבור התושבים.
אירועים עסקיים סטנדאפיסטים זולים יכולים להיות מזומנים גם עבור אירועי הרמת כוסית, אירועי השקה ועוד.

 

קצת על ההכנות לקראת מופע סטנדאפ

סטנדאפיסטים זולים, כמו גם שאר סוגי הסטנדאפיסטים, מכינים את רוב מופעיהם בצורה שונה בכל פעם. ההכנות הללו, מתבצעות בהתאם למספר גורמים, כאשר בראשם נמצאים שני גורמים עיקריים:

 

גורם מספר 1 – סוג האירוע

על מנת להכין מופע סטנדאפ שיתאים לאירוע בצורה הטובה ביותר, על הסטנדאפיסט לקחת בחשבון מהו סוג האירוע, ולהתייחס לכך במופע שלו. האם מדובר על אירוע בית ספרי, אירוע בר או בת מצווה, סתם מופע סטנדאפ וכו'.

 

גורם מספר 2 – הקהל

בסופו של דבר הקהל הוא היעד של כל הופעת סטנדאפ. אי לכך, הסטנדאפיסט צריך להתאים עבורו את ההופעה, בין אם מדובר על ההיבט הכמותי ובין אם מדובר על הרכב הגילאים.

 

אילו תכנים נפגוש במהלך מופע של סטנדאפיסטים זולים?

מופע של סטנדאפיסטים זולים כולל כמובן תכנים הומוריסטיים וקומיים שונים. אלו מן הסתם, מהווים את מהותו של כל מופע סטנדאפ. עם זאת, ניתן להצביע על מגוון של סוגי תכנים בהם ניתן להיתקל במהלך מופע של סטנדאפיסטים זולים, כמו גם כל מופע סטנדאפ אחר:

  • קטעי סטנדאפ באמצעות חפצים – סטנדאפיסטים רבים בוחרים לעשות שימוש בחפצים שונים אשר מסייעים להם לפתח קטעים קומיים במהלך מופעי הסטנדאפ.
  • קטעים מאולתרים – ישנם סטנדאפיסטים אשר חלק ממהות ההופעות שלהם הוא לבצע קטעים מאולתרים אשר נבנים בעיקרם על הרכב הקהל והאנשים הנמצאים בו.
  • קטעים קומיים כלליים – רוב רובם של מופעי הסטנדאפ מתבססים על קטעים כלליים, אשר מתייחסים לסיטואציות יומיומיות, אשר מקבלות היבט קומי.

 

כמה יעלה לי להזמין סטנדאפיסט זול להופעה?

טווח המחירים של מופעי סטנדאפ נע בין כ 3,000 שקלים, ויכול להגיע עד למחירים גבוהים פי כמה וכמה, העומדים על כ 10,000 ש"ח. עם זאת, מאחר שהמאמר עוסק בסטנדאפיסטים זולים, המחירים עבור מופעיהם עומד על סך של כ 4,000 ש"ח בממוצע. זאת כמובן, בשל היותם מופיעים בסכומים נמוכים.

 

אז איך אפשר למצוא סטנדאפיסטים זולים?

שאלת השאלות של המאמר, היא איך אפשר למצוא בכלל סטנדאפיסטים זולים להופעה פרטית? ובכן התשובה לכך פשוטה מאוד והיא בעלת שני מאפיינים. ראשית כל, תוכלו פשוט לפנות לאינטרנט בחיפוש אחר "סטנדאפיסטים זולים", פשוטו כמשמעו. שנית, במידה ושיטה זו לא צולחת על הצד הטוב ביותר, או שהיא אינה מספק, תוכלו לחפש אחר סטנדאפיסטים "פחות איכותיים".

מדוע? כפי שנאמר קודם לכם, סטנדאפיסט זול נובע מהעובדה שהוא אינו איכותי ברמות הגבוהות ביותר, האיכות, נמדדת בהתאם לוותק וניסיון בתחום, המלצות, היכרות בציבור ועוד, ולא בהכרח מעידה על איכות הופעת הסטנדאפ.

 

האם מומלץ להזמין סטנדאפיסט זול לאירוע שלי?

במידת הצורך כן. אין כל פסול לחפש אחר הופעת סטנדאפ זולה. עניין המחיר מעסיק רבים מהאנשים אשר מחפשים אחר מופעי סטנדאפ, ועל כן זה לגיטימי לחפש אחר הופעות פרטיות של סטנדאפיסטים זולים. כמו כן, חשוב להדגיש שעניין המחיר הזול אינו מעיד על איכות תוכן ההופעה, אלא על איכותו של הסטנדאפיסט עצמו, אשר נמדד בעיקר בהתאם לניסיון, המלצות וידוענות בציבור. אלו, יהיו מן הראוי נמוכים בעיקר בקרב סטנדאפיסטים מתחילים.

בשל העובדה שמדובר על סטנדאפיסטים זולים, אשר מלכתחילה המחיר שלהם זול ביחס להופעות סטנדאפ אחרות, ככל הנראה המחיר שתצטרכו לשלם לא יעלה על 4,000 ש"ח.

ככל הנראה כן. הופעה של סטנדאפיסט זול עלולה להיות פחות איכותית מהופעה של סטנדאפיסט יקר יותר. זאת, מאחר שקיים יחס בין מחיר הופעת סטנדאפ לאיכותו של הסטנדאפיסט.

לא כל כך. בהתחשב בעובדה שכיום ישנם הרבה סטנדאפיסטים מתחילים, אשר בהתאם לכך גובים מחיר נמוך, מציאת סטנדאפיסטים זולים היא אינה תהליך מורכב כל כך.

הופעה של סטנדאפיסטים זולים תבוא לידי צורך ממשי, במיוחד כאשר למארגן ההופעה אין דיי תקציב על מנת להביא סטנדאפיסט יקר. מצבים כאלו קורים לעיתים רבות, ועל כן אין מה להרגיש לא בנוח עם כך.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא