להזמנת מופע:

סטנדאפיסטים מובילים

הופעות סטנדאפ מהוות כבר זמן רב את אחד הבילויים המהנים ביותר, בין אם עבור ילדים, מבוגרים או נוער, בין אם בבוקר, בצהריים או בערב ובין אם בהיכל התרבות הקהילתי או ביום הולדת. כך או כך, כמעט 100 אחוז מהאנשים אשר נכנסים למופע סטנדאפ, יוצאים ממנו מחייכים וצוחקים.

מדוע זה ככה אתם שואלים, האם אפשר להזמין הופעה ליום הולדת או לאירוע עסקי וכמה יעלה לי בכלל כל העסק הזה? כל התשובות לשאלו האלו ולעוד, במאמר שלפניכם.

 

הופעת סטנדאפ, לבוא לצחוק וללכת

אחד המאפיינים הבולטים ביותר של הופעות סטנדאפ הוא עניין הצחוק – הופעת סטנדאפ ללא צחוק, היא אינה הופעת סטנדאפ איכותית ברמה גבוהה. את ההופעות הטובות ביותר, מבצעים סטנדאפיסטים מובילים אשר מתמחים במיוחד בתחום הסטנדאפ, ויודעים כיצד לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. על כן, במאמר הבא נעסוק בסטנדאפיסטים מובילים, בפועלם במהלך הופעות הסטנדאפ השונות שלהם, ובדברים נוספים אודותם.

 

איך נבנית הופעה של סטנדאפיסטים מובילים?

סטנדאפיסטים מובילים בונים את הופעותיהם השונות בשני מישורים שונים אליהם יש צורך להתייחס:

מישור מבנה ההופעה עצמו רוב הופעות הסטנדאפ האיכותיות, אשר מתבצעות על ידי סטנדאפיסטים מובילים, מתבצעות במבנה קבוע, אשר גורם להופעה להיות איכותית, לזרום בצורה טובה ולהיחקק בזכרון הקהל. כיצד, ומהו אותו מבנה? על כך בהמשך.
מישור התוכן מישור התוכן הוא למעשה תוכן ההופעה, קרי קטעי הסטנדאפ. בגדול, מישור זה נועד עבור יצירת תוכן ההופעה אשר יתאים בצורה הטובה והאיכותית ביותר לקהל היעד, ועל כך יורחב בהמשך.

 

בניית הופעת סטנדאפ – מימד התוכן

כאמור, אחד המימדים אליהם מתייחסים סטנדאפיסטים מובילים בעת בניית הופעות, הוא מימד התוכן. אם כן, את תוכן ההופעות בונים הסטנדאפיסטים על סמך מידע שונה ומגוון מחיי היומיום של האדם הממוצע, או במידת הצורך מחיי היומיום של קהל היעד שלהם. בכל אופן באשר הוא, הסטנדאפיסטים יודעים כיצד לקחת נושא מסוים, ולהציג אותו בפני הקהל שלהם בצורה קומית ומצחיקה, וזו התמחותם. בין המידע המבסס את תוכן ההופעות ניתן למצוא בין היתר:

 • סיטואציות מחיי המשפחה
 • סיטואציות באדם מבוגר
 • סיטואציות מהעבודה
 • סיטואציות על חיי בית הספר
 • סיטואציות על חיי חברה

 

הופעות סטנדאפ של סטנדאפיסטים מובילים – מבנה ההופעה

בנוסף למישור התוכן, ישנה גם מישור המבנה עצמו של ההופעה. אם כן, מרבית מההופעות של סטנדאפיסטים מובילים, מורכבות משלושה חלקים עיקריים:

 

חלק א'

החלק הראשון במהלך הופעת סטנדאפ של סטנדאפיסטים מובילים, נועד עבור פתיחת ההופעה בכוונה להכניס את הקהל לאווירת הסטנדאפ, אווירה קלילה, מצחיקה ואנרגטית.

 

חלק ב'

החלק השני בהופעת סטנדאפ הוא למעשה ההופעה עצמה. בחלק זה, מבצע הסטנדאפיסט את קטעי הסטנדאפ שהכין מראש, בהתאם לגורמים שונים.

 

חלק ג'

החלק השלישי והאחרון הוא סיום המופע. על מנת להשאיר זיכרון איכותי בצורה הטובה ביותר מההופעה, סטנדאפיסטים מובילים נוהגים לבצע את קטע הסטנדאפ הטוב ביותר בסוף המופע.

 

הופעה אחת, שני סוגים

הופעות סטנדאפ, בין אם של סטנדאפיסטים מובילים ובין אם לא, מחולקות בעיקרן לשני סוגים עיקריים. הסוג הראשון הן הופעות פתוחות והסוג השני הן הופעות פרטיות.

 1. הופעות פתוחות – הופעות מסוג זה הן למעשה ההופעות הרגילות, אשר פתוחות לקהל הרחב. את הופעות הסטנדאפ האלו כולנו מכירים, והסטנדאפיסטים נערכים אליהן עבור קהל יעד כללי.
 2. הופעות פרטיות – הופעות פרטיות הן הופעות בהזמנה אישית. הופעות אלו מותאמות עבור אירוע מסוים בו הן נערכות, ועל כן הסטנדאפיסט צריך להכין תוכן לקהל יעד מסוים.

 

סטנדאפיסטים מובילים בהזמנה אישית

כפי שנאמר קודם לכן, אחד מבין שני סוגי הופעות הסטנדאפ אשר מבצעים בין היתר סטנדאפיסטים מובילים, הוא הופעות פרטיות, כלומר הופעות בהזמנה אישית. את סוג ההופעות הזה, יכול כל אחד להזמין לכל מקום שהוא רוצה. כמו כן, בין המקומות הנפוצים אליהם מוזמנות הופעות של סטנדאפיסטים מובילים תוכלו למצוא:

 • אירועי יום הולדת
 • אירועי בר ובת מצווה
 • מסיבת רווקות
 • אירועי גיבוש לקבוצות שונות
 • אירועי שיא בבתי ספר וארגונים שונים
 • אירועים מיוחדים לישובים קהילתיים
 • אירועים עסקיים ומקומות עבודה

 

כמה עולה הופעת סטנדאפ איכותית?

כרטיס למופע סטנדאפ איכותי של סטנדאפיסטים מובילים, יעלה בממוצע בין 100 ל 200 שקלים לבן אדם. עם זאת, עניין המחיר האמיתי, מצוי בהזמנת הופעת סטנדאפ פרטית. מחיר הופעת סטנדאפ בהזמנה אישית מושפע מגורמים שונים, אשר אלו מביאים לכך שמדובר על מחירים גבוהים מאוד ביחס לכרטיס בודד.

 

תבחינים המשפיעים על המחיר

התבחינים אשר משפיעים על מחיר הופעת סטנדאפ פרטית של סטנדאפיסטים מובילים כוללים בין היתר את איכות הסטנדאפיסט, מיקום ההופעה, גודל הקהל, סדר גודל האירוע בו ההופעה מתבצעת ובמיוחד משך זמן ההופעה הרצוי.

 

המחירים בפועל

המחירים בפועל נעים בטווחים שונים ומשתנים בהתאם לגורמים שהוצגו לעיל. על כן, לא ניתן להצביע על מחירים מדויקים, אלא על טווח רחב אשר נע בין מינימום של בין 1,000 ל 2,000 ש"ח, ומקסימום שיכול להגיע על לסכומים של 8,000 ואפילו 10,000 שקלים להופעה.

 

אז למה בכלל שווה להזמין סטנדאפיסטים מובילים להופעה פרטית?

על אף המחירים שעלולים להיות גבוהים, הופעת סטנדאפ פרטית אשר מתבצעת על ידי סטנדאפיסטים מובילים, היא השקעה כדאית. הופעה שכזו מתבצעת על ידי אמני סטנדאפ מנוסים ואיכותיים, ואי לכך מדובר על הופעה מצחיקה, עם הומור ברמה גבוהה. אם כן, לסיכום, מי שיכול לאפשר לעצמו להשקיע בהופעה שכזו, מומלץ לחלוטין.

אלו שפחות יכולים להרשות לעצמם, יכולים להזמין הופעות של סטנדאפיסטים מובילים וטובים אחרים, ולקזז בדברים אחרים.

הופעת סטנדאפ ממוצעת אורכת כשעה. עם זאת, בהתאם לבקשת מארגן ההופעה, קרי הלקוח, ההופעה יכולה להימשך חצי שעה, 45 דקות וכן שעה ויותר.

ברוב המקרים האחראים על ההכנות הטכניות הם האמרגנים של אמני הסטנדאפ. במידה וישנו צורך מיוחד, האמרגן מיידע את הלקוח אודות דברים שעליו לבצע באופן עצמאי. כך או כך, מומלץ לוודא הכל מראש מול הסטנדאפיסט.

הופעת סטנדאפ זולה יכולה להתבצע בעזרת הפחתה או ויתור על כל אחד מבין התבחינים המשפיעים על המחיר או על יותר. התבחינים העיקריים שיורידו במחיר עם איכות וניסיון הסטנדאפיסט ומשך זמן ההופעה.

סטנדאפיסט טוב מוגדר באופן אובייקטיבי, בהתאם לסוג ההומור אשר הקהל מתחבר אליו. בנוסף לכך, ישנם סטנדאפיסטים גדולים אשר ידועים בציבור בתור סטנדאפיסטים טובים.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

גידי ליבנה - סטנדאפיסט - מופעי בידור
לקבלת הצעת מחיר: