סטנדאפיסטים תימנים

הופעות סטנדאפ הן המקום המושלם לעצור לרגע, ופשוט לצחוק ללא הרף על כל מה שמגיע לאוזן. בארץ, ישנם סוגים שונים של סטנדאפיסטים, ביניהם גם סטנדאפיסטים תימנים. מה מיוחד בסטנדאפיסטים מסוג זה, למה שנרצה בכלל לשמוע על סטנדאפיסט תימני בפרט והאם אפשר להזמין סטנדאפיסט שכזה להופעה פרטית? ובכן אל דאגה, כל התשובות לכל השאלות אודות הסטנדאפיסטים התימנים, יינתנו לכם ממש כאן במאמר הבא.

 

בקטנה על המשמעות של מופעי סטנדאפ

מופעי סטנדאפ, ולא בהכרח מופעים של סטנדאפיסטים תימנים, הם למעשה מופיעים קומיים והומוריסטיים, אשר נועדו להצחיק את הקהל שהגיע לצפות במופע. מופעי סטנדאפ אלו, מתבצעים על ידי אמנים אשר מכונים סטנדאפיסטים, ומטרתם היא להציג בפני אותו הקהל, קטעים קומיים שונים אשר מבוססים על תכנים שונים ומגוונים, המקבלים היבט הומוריסטי כזה או אחר.

 

מה הכוונה בסטנדאפיסטים תימנים?

לאחר שהבנו מה זה אומר מופע סטנדאפ באופן כללי, נצטרך בהתאם לנושא המאמר, להסביר את כוונת המשורר במונח "סטנדאפיסטים תימנים". ובכן סטנדאפיסטים תימנים הם למעשה סטנדאפיסטים ממוצא תימני, פשוטו כמשמעו. בין הסטנדאפיסטים התימנים כיום, ניתן למצוא סטנדאפיסטים ידועים כגון שחר חסון, אמירם טובים, יוסי גבני ועוד. כמו כן, חשוב להבהיר כי מופע של סטנדאפיסט תימני אינו מיועד אך ורק לתימנים, אלא מתבצע על ידי סטנדאפיסט כזה ותו לא.

 

אילו תכנים ניתן לפגוש במופע של סטנדאפיסט תימני?

התכנים הקומיים אותם מבצעים סטנדאפיסטים תימנים, משתנים ומתחדשים מעת לעת בדומה לכל סטנדאפיסט אחר. ובכן על מנת להיות יותר מדויקים, לפניכם רשימת התכנים העיקריים אותם תוכלו לפגוש:

תכנים מבוססי חפצים סטנדאפיסטים רבים בוחרים לעשות שימוש בחפצים שונים במהלך ההופעה שלהם כגון מיקרופון, טלפונים ועוד רבים אחרים. אלו, מקבלים היבט קומי במהלך ההופעה.
תכנים על תימנים בהופעת סטנדאפ של סטנדאפיסטים תימנים בפרט, ייתכן כי תתקלו לא מעט בתכנים אשר קשורים לעדה התימנית.
תכנים מאולתרים ישנם סטנדאפיסטים אשר בוחרים לבצע קטעי אלתור, ולעיתים אף הופעות שלמות המבוססות אך ורק על אלתור בשידור חי.

 

הופעה של סטנדאפיסטים תימנים – איפה זה קורה?

הופעות סטנדאפ של סטנדאפיסטים תימנים יכולות להתרחש כמעט בכל מקום, בתנאי כמובן שהסטנדאפיסטים הוזמנו לאותו מקום. לאילו מקומות ניתן להזמין סטנדאפיסטים תימנים אתם ודאי שואלים? ובכן לפניכם הרשימה החלקית, אך העיקרית של המקומות.

 

אירועי שמחות

אירועי שמחות הם כלל האירועים שנועדו על מנת לשמוח לכבוד מאורע חגיגי כזה או אחר לרבות בר או בת מצווה, מסיבת רווקות, לעיתים אף חתונות, ימי הולדת ועוד.

 

אירועים קהילתיים

ישובים וראשי מועצות, בוחרים להזמין לעיתים קרובות עבור תושביהם מופעי סטנדאפ כאלו ואחרים. כך, ישנם לא מעט מקרים בהם סטנדאפיסטים תימנים נקראים להופיע בפני ישובים ברחבי הארץ.

 

אירועים בית ספריים

בתי ספר בוחרים גם הם להזמין הופעות סטנדאפ אחת לכמה זמן. הופעות אלו, מיועדות למאורעות שונים בבית הספר בין אם לכבוד חג מסוים, לכבוד פתיחה או סיום שנה"ל, לכבוד מחצית השנה וכדומה.

 

איך למצוא הופעת סטנדאפ איכותית בארץ?

החיפוש אחר הופעות סטנדאפ, ולאו דווקא של סטנדאפיסטים תימנים, הוא אינו חיפוש מורכב במיוחד בשל העובדה שקיימים לא מעט סטנדאפיסטים בארץ, אשר עורכים הופעות כאלו ואחרות. עם זאת, הופעות סטנדאפ איכותיות באמת שייכות לקבוצה מסוימת של סטנדאפיסטים, אשר ניחנים בתכונות הבאות:

  • המלצות וחוות דעת חיוביות – סטנדאפיסט איכותי נמדד בין היתר בהתאם לכמות ההמלצות וחוות הדעת החיוביות אודותיו. אלו בין היתר, הופכות אותו לסטנדאפיסט ידוען.
  • וותק וניסיון בעולם הסטנדאפ – עולם הסטנדאפ הוא עולם אשר דורש ניסיון וידע בתחום על מנת להצליח בו. על כן, סטנדאפיסטים בעלי ניסיון בתחום יהיו לרוב איכותיים יותר.

 

האם ניתן להזמין סטנדאפיסטים תימנים להופעת סטנדאפ פרטית?

ודאי. סטנדאפיסטים תימנים, כמו גם כל שאר סוגי הסטנדאפיסטים, מספקים מגוון סוגים של הופעות באירועים שונים, כפי שהוצג קודם לכן. בהתאם, ניתן להזמין את אותם הסטנדאפיסטים עבור הופעות פרטיות בין אם לקבוצות קטנות ובין אם לקבוצות גדולות כגון בתי ספר או ישובים. כך או כך, אמן החושים ישמח להגיע ולהופיע בפני כל קהל באשר הוא.

 

התעניינתם? עכשיו נדבר על המחיר

אם הגעתם עד לפה, ודאי התעניינתם בהופעות סטנדאפ של סטנדאפיסטים תימנים. ובכן על מנת לספק לכם מעט מידע פרקטי ורלוונטי יותר, נעסוק לרגע בעניין המחיר של הופעות סטנדאפ אלו. אם כן מחיר הופעה של סטנדאפיסטים תימנים מתחיל מ 1,500 ש"ח לשעת הופעה, ומגיע עד לסכום של כ 4,000 ש"ח.

זאת כמובן, לשעת הופעה בלבד, כאשר מעבר לכך יחלו עלויות נוספות. ובכן המחיר כפי שניתן לשים לב, מושפע מגורמים מסוימים, כאשר בראשם עומדים איכותו של אמן החושים, קרי עד כמה הוא מצליח, וכן אורך ההופעה. ככל שאלו גבוהים יותר, כך כמובן גם המחיר יעלה בהתאם.

 

למה אתם מחכים? הזמינו סטנדאפיסטים תימנים אליכם לאירוע עוד היום!

לסיכום, אנו יכולים לומר באופן חד משמעי שהופעת סטנדאפ, בין אם של סטנדאפיסטים תימנים ובין אם לא, היא הפתרון המושלם עבור אטרקציה לאירוע כזה או אחר אשר מעוניין לשלב הומור איכותי ומהנה במיוחד בהופעה שלו. בנוגע לסטנדאפיסטים תימנים בפרט, מדובר על סוג סטנדאפיסטים בעלי הומור משובח מאוד, אשר בניגוד למצופה, לא יתקמצנו על הצחוק המשובח שלכם או שלהם, במהלך כל ההופעה.

כן. ישנם סוגים רבים של סטנדאפיסטים כגון סטנדאפיסטים חרדים, חילונים, דתיים, זולים וכדומה. בין כל אלו, נמצאים גם סוג סטנדאפיסטים שהם תימנים.

ההבדל היחיד בין הופעות סטנדאפ של סטנדאפיסטים תימנים לבין הופעות סטנדאפ אחרות, הוא הסטנדאפיסט שמופיע, אשר במקרה זה הוא תימני.

ודאי שלא. אמנם ייתכן שהתוכן במופע ידבר ויעסוק יותר בעדה התימנית ביחס להופעות סטנדאפ אחרות, אך אין זה אומר שההופעה מיועדת אך ורק לעדה זו.

הופעות של סטנדאפיסטים תימנים מתקיימות באופן אקראי ברחבי הארץ בדומה לכל שאר הופעות הסטנדאפ. על כן, ניתן למצוא אותן בהתאם לסטנדאפיסט מסוים, או בעזרת אתרי האינטרנט.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא