סטנדאפיסט למופע בית ספר

אתם מעוניינים להביא לתלמידי בית הספר שלכם אטרקציה מקורית, חדשנית ומרעננת? בין כל סדנאות היצירה, שיעורי הבישול וימי הספורט שהפכו כבר לנדושים, מופעי הסטנד אפ תופסים תאוצה ויספקו לתלמידי בית הספר שלכם שעה של הנאה, של צחוק טהור, של שחרור וגיבוש, ובה הילדים יצאו עם חוויה טובה, עם חיוך גדול ואפילו גם עם עוד כמה מסרים חינוכיים.

 

מה כולל מופע סטנד אפ בבית ספר?

המופע שהסטנדאפיסט יעלה במוסד החינוך שלכם יכלול בדיחות על נושאים כמו בית הספר, מבחנים, שיעורים ומורים, וחוויות שכל ילד או ילדה בבית הספר חווים בתוך בית הספר או מחוצה לו.

הסטנדאפיסט בדרך כלל יעלה קטעים מצחיקים מנקודת מבט של ילדים או קטעים המדברים אליהם, ישלב קולות מצחיקים וסיפורים מעניינים, וגם יפעיל את הילדים עם משחקי גיבוש, הפעלות מיוחדות עם סרט מצחיק או עם תלבושות מגניבות שהילדים יוכלו ללבוש בעצמם כשיעלו לבמה כשהסטנדאפיסט שמגיע לבית הספר יבקש מתנדב אחד או שניים שיסייעו לו בהצגה של עוד קטע מצחיק בהופעה.

 

היתרונות של מופע סטנד אפ בבית ספר

מי מאיתנו לא מכיר את ההרגשה של שגרה שוחקת, שיעורים משעממים, וימים שכל עיסוקם הם שיעור מדעים, שיעור חשבון, שיעור אנגלית וחוזר חלילה? גם כשאנחנו היינו ילדים, חיכינו למשבצת מרעננת במערכת הלימודים שתשמש עבורנו כמשב רוח רענן ותחזיר אותנו עם כוחות מחודשים לספסל הלימודים.

הופעת הסטנד אפ תשחרר את התלמידים שלכם, תגרום להם לצחוק בקלילות ולשכוח מהנושא שנלמד בשיעור היסטוריה (רק לשעה, אל תדאגו), ותשבור עבורם את השגרה, מה שייתן להם אנרגיה פיזית ונפשית להמשיך בכל הכוח אל עבר תקופת המבחנים שתגיע לאחר ההופעה.

צחוק הוא דבר מגבש, שיכול לחבר גם בין ילדים שלא מצליחים למצוא נושאי שיחה משותפים אבל כן מצליחים לצחוק מאותה הבדיחה, וייתכן כי חברויות חדשות יירקמו מאותה הופעה שבה שני תלמידים זרים ישבו זה לצד זה.

כמו כן, במופע הסטנדאפיסט יוכל להעביר באמצעות בדיחות מסרים חשובים, שאולי קשה יותר להעביר אותם דרך שיעור, ובעזרת צחוק ואי – רשמיות הם יהפכו לנגישים הרבה יותר והתלמידים לא ישימו לב אפילו שהמסרים נקלטו בתת המודע שלהם בין בדיחה לבדיחה.

 

למה חשוב לשים לב כשמזמינים סטנדאפיסט לבית ספר?

לפני שאתם בוחרים סטנדאפיסט למוסד הלימודים שלכם, בדקו עליו המלצות מלקוחות קודמים וגם צפו בהופעות עבר שלו על מנת לבחון האם הוא מדבר בשפה נקייה, אם הוא פונה אל הילדים בנועם ובקלילות ובררו שאכן הבדיחות שלו מתאימות לעולם התוכן של ילדים ובפרט לקהל היעד של המוסד שלכם וכן לערכים של בית הספר – לדוגמה, אם אתם בית ספר שמשלב תלמידים חילונים ודתיים, או כזה שדוגל בבחירה חופשית, אולי תרצו לוודא שהמפעיל לא מדבר על נושאים שיכולים להיות רגישים בנוגע לכך.

כמו כן, שאלו את עצמכם האם הסטנדאפיסט שאתם מעוניינים להזמין לבית הספר לא משלב בדיחות גסות, מתנהג בצורה ראויה ולא כזו שאינה נראית לכם או שעלולה לעורר חשד, והאם הבדיחות וההפעלות שלו אכן מגבשות ומצחיקות בלבד ואינן עלולות ליצור בדיחות על חשבון אחד מהילדים או לייצר חיכוכים ואי נעימויות שונים.

זכרו, ילדי בית ספר הם עם רגיש ומיוחד שנמצא בתהליך עיצוב האישות שלו, ויש לבחור בקפידה את התכנים שמגיעים אליהם. בחרו במפעיל שמדבר בהומור נקי, בבדיחות שיכולות להתקשר אל כל ילד, שמדבר בגובה העיניים של הילדים ועם אהבה לתחום שלו, וכזה שיעלה עם הפעלות מגבשות לילדי בית הספר שלכם.

 

כמה יעלה לכם מופע סטנד אפ בבית הספר?

עלות מופע של סטנדאפיסט נעה בין 2000 שקלים ל- 10,000 שקלים בדרך כלל, כאשר המחירים גבוהים יותר ככל שהסטנדאפיסט מוכר יותר וותיק יותר בשוק הסטנדאפיסטים. זכרו כי מופע של מפעיל זול יותר אין משמעו שהוא פחות טוב, וכי ברוב המקרים, ככל שהקהל כולל יותר ילדים, כך המחיר יעלה יותר – שכן על המפעיל לפנות לקהל רחב יותר של צופים, לשתף ביותר הפעלות במהלך הסטנד אפ ולהיות יותר "מושך".

עשו את השיקולים שלכם על פי תקציב בתי הספר שמיועד לכך ובחרו בתבונה את הסטנדאפיסט שישרת את המטרה שלכם על הצד הטוב ביותר ובמחיר המשתלם ביותר.

 

על פי אילו דגשים לתדרך את הסטנדאפיסט מראש?

כפי שכתבנו כבר, על מופע המיועד לילדים להיות רגיש במיוחד ומודע לכל הניואנסים הקטנים בנוגע לכך, ואנו מאמינים כי סטנדאפיסט שמעביר הופעות לילדים, בקיא בתקשורת עם ילדים בני אותו גיל ויודע כיצד להתנהל במהלך המופע. עם זאת, תאמו ציפיות עם המפעיל טרם ההופעה והדגישו לו את הערכים שעל פיהם חשובים לכם שההופעה תתנהל.

אם יש בקהל פרט שיש לשים אליו לב ולהיות רגישים אליו, כמו הורים גרושים או מוות של בן משפחה קרוב, אמרו זאת לסטנדאפיסט טרם ההופעה והזכירו לו כי עליו להיות מודע לכך ולא "לדרוך" על נקודות רגישות במידה והוא מספר בדיחות שקשורות למשפחה לדוגמה, או פונה לאחד הילדים במהלך ההופעה.

 

מה על הצוות החינוכי לעשות בזמן הסטנד אפ?

אין ספק כי הסטנדאפיסט יודע את העבודה שלו והוא יסתדר מצוין עם קהל הילדים במהלך זמן ההופעה, אך הקפידו שלפחות אחד מאנשי הצוות של בית הספר יהיה נוכח בזמן המופע על מנת לדאוג שהכל מתנהל כשורה ולהעיר למפעיל או לאחד הילדים במקרה הצורך.

במידה וישנה בדיחה לא מתאימה, או כזו שמעוררת הערות לא במקום מצד הילדים, המורה יוכל להעיר לסטנדאפיסט או לילד המתאים וגם לדאוג שההפעלות לא גורמות לחיכוכים מסוימים בין הילדים או לאי נעימות מצד תלמיד כלשהו.

 

הומור הוא שיעור חשוב במערכת הלימודים

לסיכום, הופעת סטנד אפ שתביאו לתלמידי בית הספר שלכם יכולה להיות משחררת, מרעננת, מגבשת וכזו שתלמד את התלמידים שלכם להתמודד עם סיטואציות שונות בחיים בעזרת נקודת מבט חיובית ועם הרבה צחוק.

מיומנות כזו לא בהכרח מועברת היטב דרך שיעור פורמלי, ובעזרת החוויה הייחודית הזו, אנו בטוחים שהמסר יעבור בצורה חלקה, ברורה ומהנה יותר. דאגו להפיק את המיטב מהופעת הסטנד אפ הזו, לבחור את המפעיל הנכון וגם לצחוק יחד עם הילדים, ואנו בטוחים שלא תצטערו, ואפילו גם תהנו. בהצלחה!

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא