סטנדאפיסט מחיר

מי מאיתנו לא רוצה לפחות פעם אחת במהלך חייו ללכת לצפות בהופעת סטנדאפ? חלקנו אף חשבנו על האפשרות לקיים הופעת סטנדאפ פרטית לכבוד אירוע מיוחד. ובכן אחד הגורמים המשותפים לשני אלו, איך שלא תסתכלו על זה, הוא עניין המחיר. לכל הופעה של סטנדאפיסט מחיר שונה אשר נקבע בהתאם לגורמים שונים.

אם כן, אם אתם מעוניינים לגלות כיצד ניתן להוריד את עלויות הופעת הסטנדאפ, פרטית או ציבורית, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

 

ברוכים הבאים לעולם הסטנדאפ!

לפני שנתחיל לדבר על עניין העלויות של הופעות הסטנדאפ ועל הסיבה שלכל הופעת סטנדאפיסט מחיר שונה, עלינו להבין תחילה מהי בכלל הופעת סטנדאפ. אם כן, הופעת סטנדאפ היא למעש הופעה אשר נועדה להצחיק. את ההופעה מעביר סטנדאפיסט, אשר מתמחה בלקיחת נושאים, והצגתם בצורה מצחיקה, קומית ולעיתים אף סאטירית. כך או כך, המטרה העיקרית שלו היא להצחיק את הקהל, שהגיע ליהנות ולהיקרע מצחוק.

 

מדוע לכל סטנדאפיסט מחיר שונה?

ובכן לאחר שהבנו מהי הופעת סטנדאפ בפני עצמה, נוכל לדון בעניין העלויות של הופעות הסטנדאפ, כאשר תחילה נעסוק בשאלה – "מדוע לכל סטנדאפיסט מחיר שונה?". ובכן התשובה לשאלה זו מורכבת ממספר רב של גורמים, חלקם יפורטו מיד וחלקם יפורטו בהמשך.

 

ניסיון

אחד הגורמים הגדולים ביותר המשפיעים על העובדה שלכל סטנדאפיסט מחיר שונה, הוא עניין הניסיון – ניסיון רב יותר, יגבה ברוב המקרים מחיר יקר יותר.

 

הצלחה

ככל שסטנדאפיסט מצליח יותר, ועל כן גם מפורסם יותר, כך המחיר אשר ידרוש עבור כל הופעה שלו יהיה גבוה יותר.

 

סוג ההופעה

לכל סטנדאפיסט מחיר שונה, בין היתר, בשל מאפיינים הקשורים בהופעה לכשעצמה. ישנם מאפיינים אשר קשורים לתוכן ההופעה ולתבחינים הפנימיים יותר, וישנם מאפיינים אשר קשורים בהופעה כאירוע.

 

על מה מבוסס התוכן בהופעת סטנדאפ?

על מנת שנוכל להמשיך ולהרחיב על השאלה, מדוע לכל סטנדאפיסט מחיר שונה עבור הופעותיו, עלינו להעמיק לרגע בתוכן הופעות הסטנדאפ. ראשית, נעסוק בתוכן של קטעי הסטנדאפ השונים, ונפרט על אילו נושאים עיקריים מבוסס תוכן הופעת הסטנדאפ. זאת כמובן, לבחירתו של הסטנדאפיסט.

  1. נושאים על רקע מגדרי או עדתי
  2. נושאים על סיטואציות מחיי היומיום
  3. נושאים בקשר לגילאים שונים
  4. נושאים הקשורים למקומות תעסוקה
  5. נושאים הקשורים למדינה
  6. נושאים אשר באים דרך אלתור עם הקהל

 

כיצד הופעת סטנדאפ בנויה?

מלבד התוכן עצמו אשר גורם לכך שלכל סטנדאפיסט מחיר הופעה יהיה שונה, ישנו גם מבנה התוכן בהופעה, או ליתר דיוק מבנה ההופעה עצמה. אם כן, ניתן לומר כי הופעת סטנדאפ, תהיה אשר תהיה, מורכבת בעיקרה משלושה חלקים מרכזיים:

חלק ראשון החלק הראשון בהופעה נועד עבור שתי מטרות עיקריות. ראשית עבור היכרות בין הסטנדאפיסט לבין הקהל. שנית, עבור הכנסת הקהל לאווירת סטנדאפ, אווירה קלילה ומצחיקה.
חלק שני החלק השני הוא אינו חלק בעל מטרה מסוימת, אלא מהווה את עיקר המופע בהתאם לתכנון של הסטנדאפיסט.
חלק שלישי החלק השלישי והאחרון נועד עבור סיום המופע עם שורת מחץ. המטרה בכך היא להשאיר זיכרון כמה שיותר טוב מהמופע ומהאירוע בו הוא לוקח.

 

לכל סטנדאפיסט מחיר שונה – היבט התוכן

אם כן, לאחר שהבנו את התוכן בהופעת סטנדאפ, הן בהיבט התוכן עצמו והן בהיבט בו הוא מסודר במהלך מופע סטנדאפ, נוכל לענות על השאלה בהיבט התוכן, מדוע לכל סטנדאפיסט מחיר שונה עבור הופעותיו. אם כן, כפי שניתן היה לראות, האפשרויות השונות רבות ופתוחות בפני הסטנדאפיסט בכל הופעה מחדש.

כך למשל, יכול הסטנדאפיסט לקיים הופעה אחת סביב נושא אחד בלבד, אשר מכילה קטעי סטנדאפ רבים ולהיפך. בהתאם לכך בין היתר, המחיר משתנה רבות, ועל כן לכל סטנדאפיסט מחיר שונה עבור הופעתו.

 

לכל סטנדאפיסט מחיר שונה – במבט על

כפי שנאמר בהתחלה, מלבד התוכן אשר גורם לכך שלכל סטנדאפיסט מחיר שונה עבור הופעותיו, ישנו גם את עניין האירוע בו לוקח מופע הסטנדאפ חלק. אירועים אלו, מתחלקים בעיקרם לשני סוגים:

  1. אירוע ציבורי
  2. אירוע פרטי

 

אירוע ציבורי הוא האירוע אותו רובנו מכיר, והוא מופע הסטנדאפ אליו אנו רוכשים כרטיסים דרך האינטרנט או בקופות השונות, נכנסים להופעה ונהנים מאוד. לעומת זאת, אירוע פרטי הוא למעשה הופעת סטנדאפ בהזמנה אישית. מה זה אומר? המשיכו לקרוא וגלו בעצמכם.

 

הופעת סטנדאפ בהזמנה אישית

הופעות סטנדאפ בהזמנה אישית מהוות את חלק משגרת עבודתם של הסטנדאפיסטים, וההשפעה שלהן על השאלה המרכזית – למה לכל סטנדאפיסט מחיר שונה, היא אולי הגדולה ביותר. אם כן, הופעות סטנדאפ בהזמנה אישית יכולות להיות כחלק מאירועים שונים כגון ימי הולדת, בר ובת מצווה, חתונות, מסיבות שונות, אירועים עסקיים ועוד. כמו כן, הן יכולות לקחת חלק באירועים פחות רשמיים כגון ערב חברים או חברות, ערב משפחתי ועוד.

 

כמה יעלה לי הופעת סטנדאפ פרטית, ואיך אפשר לחסוך בעלויות?

ובכן לסיכום, השאלה המרכזית מקבלת תשובה אחת, לכל סטנדאפיסט מחיר שונה עבור הופעותיו, בשל ריבוי הגורמים אשר משפיעים על מחיר ההופעה. אי לכך, לא ניתן להעיד על מחירים מדויקים, אלא לומר שהטווח הגדול ביותר נע בין 2,000 ל 10,000 ש"ח. נשמע הרבה? ובכן אל תשכחו שבכדי להוריד את העלות תוכלו לשחק עם הגורמים המשפיעים על כך כגון איכות הסטנדאפיסט, משך זמן ההופעה, מיקום ההופעה ועוד.

ודאי. סטנדאפיסטים רבים מספקים הופעות סטנדאפ פרטיות עבור מגוון אירועים אישיים כגון בר ובת מצווה, מסיבת רווקות, אירועים עסקיים וכמובן שימי הולדת.

על מנת לחפש ולבחור ביעילות ובחכמה את הסטנדאפיסט שלכם, מומלץ לעבוד ביסודיות. ראשית, וודאו שאתם יודעים מה אתם מחפשים. רק לאחר מכן, חפשו ובחרו את הסטנדאפיסט המתאים ביותר.

לרוב לא. הכנות כגון במה, תאורה, מערכת הגברה וכדומה, יהיו לרוב באחריותו של הסטנדאפיסט, במיוחד בהופעה פרטית. עם זאת, מומלץ לשאול את הסטנדאפיסט שלכם מראש, על מנת למנוע אי נעימות מיותרת.

עלות של הופעת סטנדאפ פרטית יכולה להיות 2,000 ₪‏ \  ‏3,000 ₪ \ 6,000 ₪‏ \ 8,000 ₪‏ ואף יותר. הכל תלוי באופי ההופעה אותה הזמנתם, באיכות הסטנדאפיסט ובתמחור שלו.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא