להזמנת מופע:

And all is coming

גם אתם גיליתם את עולם היוגה והתאהבם? מרגיש שבתקופת הסגרים, כל העולם נחשף ליוגה והתמכר. ובאמת, יוגה היא שילוב נהדר בין ספורט ואקרובטיקה לבין תרגול של איזון והרמוניה נפשיים.

ולמי שביניכם, שטרם התנסה ביוגה, הכנו כתבה שבה נספר לכם במה מדובר, מהם הסגנונות הקיימים, איפה אפשר לתרגל ומה תגלו על עצמכם ברגע שתתחילו בתרגול. אז קחו את המזרן, תשבו בתנוחה נוחה ונצא לדרך.

 

 יוגה  – מה מסתתר מאחורי המילה

אם נשתמש במונחים מאוד רוחניים ומאוד רשמיים, מדובר בפילוסופיית חיים שלמה, שנועדה לאחד בין האדם, על כל הרבדים שלו, לבין העולם מסביב, באמצעות אסאנות (תנוחות), שיטות נשימה, מדיטציה, תרבות האכילה וכו'. רוב האנשים שמתרגלים יוגה מתמקדים רק ברובד הגופני שלה. אם נדבר בצורה ארצית יותר, אימון יוגה מאפשר לנו להכיר את הגוף שלנו לעומק, לגלות למה הוא מסוגל ומה המגבלות שלו ולהבין שהמגבלות שלו הן ההמצאה של המוח. ברגע שמצליחים לנתק בין הראש לבין הגוף בזמן תרגול, קורים דברים קסומים.

 

 סגנונות היוגה

2 שיטות עיקריות שמתרגלים בארץ, הן אשטנגה יוגה וויניאסה יוגה.

אשטנגה יוגה – זהו תרגול יחסית תובעני מבחינה גופנית, שכולל בתוכו חזרה על אלמנטים מסוימים, תוך הקפדה ושמירה על סדר התנוחות (האסאנות).  ויניאסה יוגה – עוסקת בעיקר בזרימה בזמן התרגול. זה אומר, שהמורה עצמו מחליט מהו הרצף של התנוחות והרצף יכול להשתנות מתרגול לתרגול.

כאמור, מדובר ב2 הזרמים העיקריים, אך ישנם עוד מיני סוגי תרגול כמו האטה יוגה, ששומרת של קצב איטי של התרגול או פאוור יוגה, שדווקא באה להגדיל את הכוח שלנו, באמצעות קצב מהיר עד מאוד.

 

 מה צריך בשביל להתחיל לתרגל יוגה

מזרן יוגה ואת הרצון שלכם ללמד על עצמכם ולהכיר את היכולות שלכם. אין גבול למה שהגוף מסוגל לעשות, אם לא מפריעים לו בהרהורים לא נחוצים בזמן התרגול. בצורה כזו, גיליתי שעמידת גשר היא לגמרי ברת ביצוע ותנוחת העורב, קשה הרבה פחות ממה שזה נראה.

 

 היתרונות הבריאותיים של יוגה

אם נתמקד נטו בבריאות הפיזית, אז יוגה משפיעה על כל הגוף. היא מפתחת שרירים, סיבולת, בונה גמישות ונותנת כוח. אין חלק בגוף שיוגה לא עובדת עליו. ברמה הנפשית, לומדים דבר ראשון לנשום נכון. מה שמגלים קודם כל, זה שמה שחשבנו שהוא נשימה עמוקה, ממש לא נשימה עמוקה מבחינת יוגה – נשימה עמוקה אמיתית צריכה לנפח את הבטן ולא את בית החזה, כמו שהורגלנו לחשוב עד עכשיו. ונשימה עמוקה, מצידה, מלמדת אותנו להרגיע את עצמנו. וזה, עוד לפני שדיברנו על עניין המדיטציה.

 

 איפה ניתן לתרגל יוגה

החל מסטודיו פרטי, דרך שיעורים במכוני כושר ועד ריטריטים במקומות קסומים כמו סיני (אגב יוגה בסיני זה אחד הדברים שממש לא כדאי להחמיץ בחיים). אתם צריכים לבחור את הנכון עבורכם. רק נוסיף, שברגע שתמצאו את המורה שלכם, האחד שיש לכם חיבור אמיתי איתו, כנראה תגלו שיוגה זה לנצח, כי זה עולם בלתי נגמר.

ולסיום, נצטט את פטאבהי ג'ויס, יוגי מפורסם – תעשה את התרגול שלך והכל מגיע.

All is coming….

שקיעה

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא