סטנדאפיסט לדתיים

בשנים האחרונות מופעי הסטנדאפ תופסים תאוצה והופכים להיות מבוקשים מאוד עבור אירועים מאורגנים ופרטיים. בשל הביקוש הרב למופעים מסוג זה, ניתן לראות זרם חדש של מופעי סטנדאפ הכוללים סטנדאפיסט לדתיים. במאמר זה תוכלו למצוא את כל המידע על מופעים אלו.

 

מהו סטנדאפ

מופע סטנדאפ הוא למעשה מופע בידור שמטרתו להצחיק את הקהל. בניגוד למופע רגיל כגון הצגה, מדובר לרוב על הופעת יחיד של בדרן שמתקשר לאורך המופע עם הקהל, לרוב בשילוב בדיחות השזורות בסיפורים אישיים של הקהל או בנושא משותף לקהל. סטנדאפיסט לדתיים לדוגמא, יכול לשזור את הבדיחות במופע בנושאי דת.

 

סטנדאפיסט לדתיים

זהו סוג מיוחד של מופע סטנדאפ המותאם לציבור הדתי. מדוע צריך סטנדאפיסט לדתיים ומה יתרונו על פני כל בדרן אחר?

במופעים רבים הבדיחות המשולבות במופע אינן תואמות לאורח החיים הדתי או לאופי הקהל. במופע רגיל, פעמים רבות משולבות בדיחות עם תוכן גס, או בדיחות שיש בהן גוון פוגעני או גזעני. בנוסף לכך הסטנדאפיסט נוטה לפנות אל הקהל ולשזור את הבדיחות בסיפורים אישיים וכך אופי המופע מתאים יותר לקהל חילוני ואף צעיר, ואניש הציבור הדתי יכולים להרגיש חוסר הזדהות עם התוכן, כך למשל דייטים בין צעירים במרחב התל אביבי.

 

עולם תוכן דתי

מה הקהל הדתי מחפש? כיצד ניתן להצחיק כשהתוכן צריך להיות כשר ובתוך גבולות? זוהי בדיוק עבודתו של הסטנדאפיסט לדתיים! בדרן טוב, ידע להתאים את אופי המופע לאופי הקהל, ולעשות לימון מלימונדה. הוא ידע לקחת אורח חיים מסוים ולהתייחס אליו תוך שילוב בדיחות בטוב טעם.

סך הכל יש לזכור, שעולם התוכן הדתי דומה לזה החילוני- כולם מתייחסים אל אהבה, משפחה, עדות ועוד נושאים שונים וחופפים. מה שישתנה יהיה בעיקר אופי הבדיחות וצורת העברתן אל הקהל.

 

אופי הסטנדאפיסט לדתיים

סטנדאפיסט לדתיים יהיה לרוב בעל זיקה לעולם הדתי. הואיכיר עולם זה מקרוב, את מנהגיו ואת הגבולות וידע להתאים לאופי זה את הבדיחות. הוא לרוב לא "ישחט פרות קדושות" אלא יתייחס לדת ממקום מכבד אך ידע את המקומות בהם ניתן לשזור בדיחה טובה ולצחוק על התוכן ועל הקהל.

 

אופי הקהל

מדובר על סטנדאפיסט לדתיים אך חשוב לזכור שהקהל אינו חייב להיות דתי. ישנם אנשים שיתחברו יותר למופע מסוג זה או לאופי הבדרן עצמו. לכן גם הישיבה יכולה להיות משולבת והקהל יכול להיות שותף למופע, הן גברים והן נשים.

 

יתרון של מופע סטנדאפ

מופע סטנדאפ הוא קליל ומצחיק. לרוב הקהל מאוד מתחבר אל מופע כזה כיוון שהוא משאיר חוויה טובה אצל הקהל ומחבר אנשים יחד. מה יותר מחבר ונותן תחושה טובה מאשר צחוק? לכן בשנים האחרונות מופעים אלה תופסים תאוצה, בקרב כלל המגזרים, ומכאן שסטנדאפיסט לפורים נהיה מאוד אופנתי בשנים האחרונות.

 

יתרון של סטנדאפיסט לדתיים

סטנדאפיסט לדתיים יתאים לציבור דתי אך יכול להתאים גם לציבור משולב ואפילו חילוני. אם יש לכם בארגון או בקהל ציבור משולב, כלומר חילונים ודתיים הנמצאים יחד, סטנדאפ מסוג זה יכול להיות מתאים ויעיל מאוד עבורכם. בנוסף לכך, עבור אירועים מסוימים בעלי תוכן עם גוון דתי כגון בר מצווה, חתונה, ברית או חג, מופע כזה יכול להיות בעל זיקה מתאימה יותר. זהו יכול להיות אירוע חברה או אירוע פרטי.

 

הזמנת סטנדאפיסט לדתיים

החלטתם לעשות את הצעד הנכון ולהזמין סטנדאפיסט לדתיים!

 

כיצד עושים זאת?

ראשית מומלץ לחפש המלצות ודירוגים של סטנדאפיסטים שונים. ניתן לפנות לאתרים של סוכנויות לסטנדאפ דתי, בחיפוש על פי מילות הקישור. ניתן כמובן להעזר באתר זה לקבלת מידע מלא וטיפים למציאת הבדרן שיתאים לכם ביותר.

אם יש בידיכם שם של סטנדאפיסט מסוים, ניתן לפנות אליו בדף העסקי או בפייסבוק. לרוב הסוכן שלו הוא זה שיענה ויכווין אתכם כיצד ליצור קשר.

 

טווח מחירים

מופע סשל סטנדאפיסט לדתיים יעלה בממוצע החל מ2,500 – 6,000. אם מדובר בסטנדאפיסט מוכר יותר אז טווח המחירים יעלה בהתאם ולרוב יתחיל מ 6,000 ויגיע עד אלפי שקלים. מומלץ כמובן לנסות ולערוך משא ומתן על המחיר ולעיתים ניתן להשיג הנחות.

 

כמה זמן מראש כדאי להיערך

כשאתם מתכננים אירוע הכולל סטנדאפיסט לפורים, כדאי להיערך מראש, כיוון שהביקוש גובר ועולה, ובכל זאת, סטנדאפיסטים לציבור הדתי נפוצים פחות מסטנדאפיסטים לציבור הרחב. על כל פנים, תלוי מהי התקופה בה נערך האירוע. אם מדובר על תקופה מבוקשת כמו פורים, יש להיערך זמן רב מראש, לעיתים עד כמה חודשים.

אולם אם מדובר על אירוע בזמני חול או אירוע שיכול להיקבע לפי זמנים גמישים, ניתן להזמין את הסטנדאפ עד חודש מראש. באופן כללי, כדאי להיערך מבעוד מועד וכמה שיותר זמן מראש, כד י להבטיח שהסטנדאפיסט שתחפצו בו יגיע אליכם בזמן המתאים לכם.

 

מה נדרש לסגור מול הסוכן

לאחר שכבר מצאתם סטנדאפיסט לדתיים ותרצו לסגור את המופע מול הסוכן, ישנם מספר דברים שכדאי לוודא.

ראשית את זמן האירוע וגובה התשלום. שנית אופי התשלום, קרי, באיזה אופן אתם משלמים ועד מתי ניתן להעביר את הכסף. אם מדובר בחברה עסקית, וודאו אילו קבלות יגיעו אליכם ומהם המסמכים שהארגון שלכם מבקש מהסטנדאפיסט עצמו.

כמובן, זכרו לוודא שאתם חותמים על חוזה ושכל הפרטים שסיכמתם מעוגנים בו. אל תחששו לדרוש דברים שחשובים לכם, זכרו שזהו שירות שניתן לכם ותרצו שהוא יהיה הטוב ביותר.

 

לסיכום

סטנדאפיסט לדתיים הוא המופע המושלם לכל אירוע בציבור משולב או בציבור דתי. הוא מופע שכולו צחוק ללא גסויות ובטוב טעם עבור כל קהל.

בשונה מסטנדאפ רגיל, סטנדאפיסט לדתיים ישמור על מופע בטוב טעם, עם בדיחות כשרות שאינן גסות ואופי מופע שיתאים לקהל דתי או משולב.

אופי המופע הוא המשמעותי כאן. ברוב המופעים הקהל יושב באופן חופשי, אלא אם מדובר בארגון פרטי המזמין את המופע ודורש הפרדה.

ניתן לחפש ברשת, באתרי סוכנויות אומנים או פשוט כאן באתר.

סטנדאפיסט לדתיים יתאים לכל אירוע! במיוחד לאירועים הכוללים קהל דתי או לאירועים הנוגעים לאירועים עם זיקה לדת כגון בר מצווה. זכרו שסטנדאפ כזה הוא מופע בידור לכל דבר ולכן ניתן להתאימו לכל סוג אירוע שתחפצו.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא