להזמנת מופע:

סטנדאפיסט לפסח

ליל סדר בלתי נשכח

פסח חג האביב המוכר במיוחד בזכות ליל הסדר, בו אנו יושבים כולנו לקרא את ההגדה של פסח ולסעוד בשמחה את ליבנו. פסח הוא חג חירותנו ולפיכך, עלינו לשמוח ולחגוג אולם, ידוע שחלק גדול מבני האדם אינו מסתדר כל כך עם חגים ולכך יש מגוון רחב של פתרונות וכולם כולל כולם קשורים בצחוק. מה יותר טוב מצחוק, כדי להפוך כל אירוע לאירוע של כייף והנאה. אז בואו נמצא סטנדאפיסט לפסח.

 

סטנדאפ ליל הסדר

בואו ננסה רגע להבין, בעיקר אם אנחנו נמנים על הזרם החילוני בחברה, את הבעיות שמציב בפנינו ליל הסדר.

  • מדובר באירוע שמתרחש בכל שנה ובסיסו זהה – הגדה ואוכל.
  • מדובר באירוע שמאגד סביב השולחן את כל המשפחה המורחבת בדרך כלל.
  • המשפחה המורחבת כוללת לא פעם, מה לעשות, גם אנשים לא מאוד אהובים האחד על השני.

 

לפיכך, ברור מראש שהדבר הכי חשוב כדי שליל הסדר יעבור בצורה נעימה, זה לחבר בין האנשים שיושבים לסעוד סביב שולחן החג, ומי שידע לעשות זאת בצורה הטובה ביותר הוא סטנדאפיסט מוכשר.

אם כך, מיהו הסטנדאפיסט לפסח שלנו? התשובה לכך מחולקת לשני חלקים כדלקמן –

 

אחד מהחבר'ה

במשפחות מסוימות יש לעיתים חבר או חברת משפחה, שהם "הליצנים" של השבט. אפשר בהחלט לתכנן אתם, במידה והם בעניין, שהם יתנו הפעם מעט יותר חופש פעולה לעצמם, במטרה להצחיק. היות והם אינם סטנדאפיסטים מנוסים, אפשר שזה יעבוד ואפשר שלא.

 

סטנדאפיסט מקצועי

ישנם הרבה מאוד סטנדאפיסטים מצוינים ולא מוכרים עדין, שיבואו בשמחה להופיע בכל סוג של אירוע, לרבות ליל סדר משפחתי. חשוב לפני שמזמינים, לצפות בקטע סטנדאפ או שניים שלהם ביוטיוב. אין לי ספק, שתוכלו אפילו למצא סנטדאפיסט שעושה "מטעמים" מההגדה עצמה ומאירוע ליל הסדר, תלוי כמה אתם פתוחים לכך.

 

סדר במלון עם סטנדאפיסט לפסח

חגים הם תמיד תירוץ טוב ליציאה לחופש. אפשר פשוט לארוז מזוודות ולצאת לעשות סדר בבית מלון. אחד היתרונות בבחירת האופציה הזאת היא, שרבים הם בתי המלון, שיזמינו אתכם לצפות, מיד לאחר ליל הסדר בחדר האוכל, במופע סטנדאפ לפסח, של סטנדאפיסט מוכר מהשורה הראשונה או השנייה.

אתם בעצם ביצעתם במקרה זה קנייה משותפת של מופע בידור לליל הסדר. כך תוכלו ליהנות מליל סדר כהלכתו בבית המלון, מאוכל מצוין של שף המלון ולסיום ורק אחרי שאכלתם קינוח פרווה של השף, תוכלו אף ליהנות ממופע סטנדאפ. עם מעט מזל, המופע יבוצע על ידי אחד הסטנדאפיסטים האהובים עליכם.

 

למה דווקא מופע סטנדאפ

בואו נדבר רגע על צחוק. הרי לא סתם אנחנו אוהבים מופעי סטנדאפ טובים, לא סתם אנחנו אוהבים לצחוק. בצחוק הזה יש משהו שעושה לנו טוב. הצחוק שלנו משחרר באנו משהו, שאנחנו מאוד אוהבים שמשתחרר.

 

אז מה יש בו, בצחוק שלנו?

  1. הצחוק שלנו מייצר עבורנו תגובה בלתי נשלטת הגורמת לנו פיזית, לחייך ולהשמיע קול
  2. פעולת החיוך והצחוק הקולי, גורמים למוח שלנו לשחרר סרוטונין – חומר מרגיע שנמצא בכל כדורי הפסיכיאטריה למיניהם.
  3. פעולת הצחוק שלנו עושה עוד דבר למוח שלנו, היא גורמת לו להפריש אדרנלין, חומר הממלא אותנו באנרגיה חיובית ומרץ. אנשים שמרבים לצחוק ביומיום שלהם, הם בדרך כלל אנשים אנרגטיים וחרוצים.

 

שלושת הדברים הללו גורמים לנו, בני האדם, לחוש הנאה גדולה מאוד כשאנחנו צוחקים. הצחוק שובר את הקרח בין אנשים וממלא אותם ברוגע ובאנרגיה טובה.

 

כיצד זה יקרה בפועל?

בואו נדמיין עכשיו את ליל הסדר שלנו עם משפחתנו המורחבת הכוללת מגוון רחב של אנשים, בגילאים שונים ולעיתים מרקע מקצועי מאוד שונה וטעמים שונים. כיצד יכול סטנדאפיסט טוב לחבר את כל אלה יחד, לערב אחד של כייף וזיכרונות שטוב להיזכר בהם. כיצד הוא יהפוך את ליל הסדר לאירוע שלא נחפש דרכים להימלט ממנו בשנה הבאה.

נוסחת ההצלחה נמצאת במציאה מהירה של המכנה המשותף הבסיסי ביותר בין כל הנוכחים. עכשיו, בנינו, לא קשה לעלות על המכנה המשותף הזה – משפחה. סטנדאפיסט מיומן יבנה את המופע שלו לסיטואציית ליל הסדר שלנו בצורה הבאה –

  • 3 דקות ראשונות, מטורפות, של סטנדאפ לפנים של כולם וכולם על הרצפה.
  • היכרות של כל אחד מהנוכחים באירוע במטרה לשלב את דמותו במופע.
  • הכרות עם מערכות היחסים בין הנוכחים במטרה לקחת דמויות מסוכסכות ובאמצעות הצחוק, לייצר בניהן מצב חדש, של הכלה הדדית, הבנה וידידות. צחוק ומוזיקה הן שתי אמנויות שמחברות בין בני אדם וזה בדוק. סטנדאפיסט לפסח יכול לעשות זאת.
  • גראנד פינלה של מופע סטנדאפ על החג והאתגרים שהוא מעמיד בפני המשפחה וסיום.

 

ליל סדר צריך להפיק

אפשר ואולי אף צריך להתייחס לליל הסדר, כאל כל אירוע אחר כמו, יום הולדת או בר מצווה, שיש צורך להפיק אותו בצורה מדויקת מהתחלה ועד הסוף. חשוב מאוד לייצר ליין אפ אירוע כלומר, סדר התרחשות הגיוני, שמטרתו למקסם את הנאת באי האירוע. האם לקיים קבלת פנים קטנה, מתי לשלב את הסטנדאפיסט לפסח שלנו, כיצד להגיש את האוכל כדי שהגשתו לא תייצר בלגן גדול מידי ועוד.

 

סטנדאפיסט לפסח – הבחירה הנכונה

אז אני אומר לכם, הסירו כל דאגה מליבכם. סטנדאפיסט לפסח זו בחירה מושלמת, הוא ייצור עבורכם את האקלים הנכון בבית, קולות של קריאה, שירה וצחוק הם אלה שתזכרו מהסדר הקרוב.

סטנדאפיסט טוב לפסח, כזה שיודע את העבודה מצד אחד, ואיננו גדול מידי בשביל הופעה כזאת מהצד השני, ניתן למצא באתרי אינטרנט כמו זה של הקאמל קומדי קלאב. שם תמצאו סטנדאפיסטים חדשים בדרך כלל, שיש מאחוריהם כבר ניסיון במה מסוים והם ישמחו להופיע בפניכם במסגרת אירוע ליל הסדר, ובמחירים שפויים.

דבר ראשון בחן את תגובות הקהל. בחר קטעי וידאו מול קהל, זה בדרך כלל מצולם כך. הבחן, כמה הקהל צוחק ונהנה, בדקו עם עצמכם, כמה אתם צוחקים ונהנים. חשוב מאוד לשים לב לקהל כי הוא מבטא את רמת ההנאה של מגוון אנשים רחב ולא רק את רמת ההנאה שלנו.

חשוב ואף רצוי להתאים את גילו של הסטנדאפיסט לגיל הממוצע של האורחים. עובדה זו עשויה בהחלט לדייק את סוג ההומור של הסטנדאפיסט למשפחה שלכם.

במידה והמשפחה היא חילונית או דתית לאומית, שתי האופציות מצוינות. משפחות חרדיות יעדיפו כנראה סטנדאפיסט.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

גידי ליבנה - סטנדאפיסט - מופעי בידור
לקבלת הצעת מחיר: